Edinilen bilgilere göre; ABD Dışişleri Bakanlığı'nın hesapladığı sayılara göre Çin'de her yıl 20 bine yakın çocuk kaçırılıyor ve kaçırılan çocukların bir çoğu evlat edinmek isteyen ailelere parayla satılıyor.

Çin'de bir çocuğu evlat olarak almak yada evlatlık vermek için ilan yayımlamak yasa dışı değil. Fakat bebeği veya çocuğu başkalarına satmak, yasa dışı.

30 Bin Dolara Satıyorlar

 Yapılan araştırmada, internette ap açık satılık olduğu ifade edilen bir bebek ilanı bulundu. Yapılan bu ilanda 8 aylık sağlıklı bir kız bebeği olduğu ve belirtilen bebeğin 30 bin dolara satılık olduğu belirtilmiş.

Bebeği satan kişilerle iletişime giren BBC ekibine, video ile bebek gösterildi. Bebeği para uğruna satan, evli olmadığını ve üç çocuğu olduğunu söyleyen kadın, çocuklarına bakamadığını anlattı.Kadının söylediklerini doğrulamak mümkün olmadığından, BBC ekibi, aldığı tüm bilgileri Çin yetkililerine anlattı. Çin'deki çocuk ticaretini, çocuksuz çiftlerin yaptığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz yıl polisin düzenlediği bir baskında 1000'e yakın çocuk taciri tutuklanmış ve 400'e yakın bebek kurtarılmıştı.

Editör: İsveç Gündemi