İsveç'in Göteborg kentinde kız arkadaşı ile film izlemeye giden 25 yaşındaki Ümit Çivi isimli Türk genci, elindeki poşetlerle sinema salonuna girince seyirci tarafından terörist zannedilerek şikayet edildi. 

İsveç'in önde gelen gazetesi Expressen'in haberine göre  Ümit Çivi'nin ellerindeki poşetten dolayı terörist sanılarak seyirci tarafından şikayet edildiği bilgisine yer verildi. 

Talihsiz olayı doğrulayan Ümit Çivi İsvecgündemine yaptığı açıklamada, ırkçı muameleye uğradığı için İsveç devlet film şirketi SF'yi ayrımcılık omdusmanına şikayet edeceğini söyledi. 

Seyircinin kendisini terörist gibi görmesinden dolayı büyük üzüntü duyduğunu aktaran Çivi, ''İsveçli kız arkadaşımın doğum günüydü. Kız arkadaşımın doğum gününü kutlamak için internetten iki bilet aldım. Daha sonra problem olmadan sinema salonuna girdik. Yanımda içinde yiyecek olan bir kaç- poşet vardı.  Ben popcorn ve içecek almak için dışarı çıktığımda yetkililer yanıma gelerek 'filmi izlemeye gelenler sizden şüpheleniyor. Poşetlerinizi dışarı çıkarmanız lazım''diye istekte bulundular. İzleyiciler arasında başkalarında da poşet ve çantalar vardı. Ama sadece ben uyarıldım. Seyirci beni terörist zannetmiş ve şikayet etmiş. Bu durum beni çok üzdü. Film bitene kadar herkes bana terörist gözüyle baktı'' diye konuştu. 

Editör: İsveç Gündemi