İsveç'te yakın akrabası (Dayısı) bir çiftin yanına sığınan Gazzeli Yara Alnajjar, 30 yaşlarında ki çiftin işkencesiyle hayatını geçen sene kaybetmişti. Mahkeme çifti cinayetten suçlu bularak tutukladı.


Kasım 2012 yılında İsrail'in okulları bombalama sonucu gözünün önünde bir çok çocuğun şehit olmasına şahit olan 8 yaşında ki  Yara, geçirdiği travmadan kurtulması ve daha iyi bir gelecek için  , babası Mohammed Alnajjar tarafından İsveç'te yaşayan akrabalarının yanına gönderildi. 

Acılı baba Mohammed kızına dua ediyor

Akrabalarına çok güvendiğini belirten baba Mohammed, kızıma sistematik olarak işkence yapıyorlarmış. İsveç'e sistemine çok güvenmiştik. Çocuğuma yapılan işkenceden öğretmenlerin okul idaresinin neden öncedenhaberi olup da önlem almadı'' diye sitem etti.  


Daha önce işkence yaparak çocuğu kasten öldürmekten gözaltında bulunan çifte psikiyatriden, sağlıklı raporu gelmesinden sonra mahkeme çifti cinayetten tutuklayarak ceza evine gönderdi. Mahkeme bugünde çifte verdiği cezayı açıkladı. Filistinli küçük kız Yara'nın yengesine işkenceyle adam öldürmekten 8 yıl, dayısına da işkencelere ses çıkarmadığı için 6 yıl hapis cezası verdi.
ATİLA ALTUNTAŞ/İSVEÇ GÜNDEMİ
Editör: İsveç Gündemi