Stockholm (Alvsjö) Fuarı alanında ebru sanatçısı Atilla Can'ın yaptığı tanıtıma çok sayıda İsveçli katıldı. Can, ebru sanatıyla yaptığı birbirinden farklı resimleri de izleyicilere hediye etti.

İsveç'te ebru sanatını tanıtmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Can, yaptığı açıklamada, İsveçlilerin standa ilgisinin yoğun olduğunu söyledi.

Can, ''Burada çok güzel bir fuar alanındayız. Burada kadim geçmişi olan Türk ebru sanatını tanıtmaya, anlatmaya ve ilgilenenlerle birlikte ebru yapmaya davet edip güzel bir etkinlik içinde organizasyonu devam ettiriyoruz. İsveçlilerin standımıza ilgisi yoğun özellikle ebru sanatını ilk defa gördüklerini söylüyorlar. Bu havası temiz yeşil ülke İsveç'in Türklerle bağıda uzun yıllara bizim gibi kahve sevgisine dayanıyor. Hem sanatımızı konuştuk, hem sanatımızı icra ettik ve güzel dakikalar yaşadık.'' 

Türkiye'nin Stockholm Büyükelçisi Yönet Can Tezel'in eşi Ave Birigader Tezel'de kendisinin uzun yıllardır ebru sanatı ile ilgilindiğini belirterek böyle bir etkinlikte de İsveçlilere ebru sanatının anlatılmasının önemli olduğunu vurguladı. 

İsveç'te havaların aşırı soğuk olması nedeniyle bir okul öğrencileri evlerine gönderdi İsveç'te havaların aşırı soğuk olması nedeniyle bir okul öğrencileri evlerine gönderdi

Editör: İsveç Gündemi