Başbakan Löfven, düzenlediği basın toplantısında, 2. Dünya Savaşı'ndan sonra Avrupa'nın yaşadığı en kapsamlı sığınmacı kriziyle karşı karşıya kaldıklarını belirterek, İsveç'in sığınmacı krizini en olumlu şekilde atlatması için Göçmenler Ofisi'ne gerekli yetkilerin verildiğini kaydetti.Son bir haftada ülkeye dokuz bine yakın sığınmacının giriş yaptığına işaret eden Löfven, Göçmenler Ofisi'nin 2015 yılı için 100 bin sığınmacı beklentisini revize ederek sayıyı 150 bine çıkardığını aktardı.
Sığınmacı merkezlerinin tamamen dolduğunu ifade eden Löfven, bu nedenle ülkenin birçok yerinde çadır kamp kurulacağını sözlerine ekledi.CEZAEVLERİ BARINAK OLDU


İsveç Adalet ve Göçmen  Bakanı Morgan Johansson, Göteborg, Malmö, Kirseberg şehirlerinde bulunan bazı hapishane ve kamu binalarına sığınmacıların yerleştirildiğini söyledi.


Johansson, ülkenin değişik yerlerinde kullanılmayan birçok cezaevinin de barınak haline getirilerek, sığınmacılara tahsis edilmesi için gerekli talimatların da verildiğini ifade etti.


Editör: İsveç Gündemi