Polis 20 yaşındaki genç kızı arıyor Polis 20 yaşındaki genç kızı arıyor

Faturalarını ödemediği için icraya verilen yaşlı daire sakininden bir ses çıkmayınca  mayıs ayında daire satışa çıkarıldı. İsveç medyasına göre; icra memuru, daireyi olduğu gibi çöplerle dolu ve çöp kokan bir halde satışa çıkarttı.

Haziran ayında daireyi satın alan yeni sahibi, birkaç hafta sonra evi temizlerken çöplerin arasında  bir cesetle karşılaşınca şaşkına döndü ve olayı polise bildirdi. Polisin yaptığı araştırmaya göre, ceset dairenin eski sahibine ait, seksen yaşlarında ve en az iki yıldır ölmüş olduğu ortaya çıktı.

KAYIP BABANIN KIZI ÜZGÜN

Babasıyla yıllardır arasının açık olduğunu söyleyen kayıp babanın kızı,  dairenin düzgün bir şekilde aranmamış olması ve icra memurunun daire sahibinin nereye gittiğini öğrenmek için akrabalarıyla iletişime geçmediği  için üzgün  ve  babasının kişisel eşyalarını geri istiyor.

Daireyi satan icra yetkilisi, "Benzer durumlarla çok karşılaşıyoruz, mal sahibinin ölü bulunması çok yaygın, akrabaları ve yakınları bilgilendirmek protokolün bir parçası değildir. Gizlilik nedeniyle eşyalarının incelenmediğini ve sonuç olarak dairenin içindeki cesedin gözden kaçtığını" söyledi.

Editör: İsveç Gündemi