Türkiye mobilya kalitesi, konforu ve estetiğini yıllardır İsveç'e taşıyan iki kurumun yöneticileri Kadir Kaya ve Deniz Çağlar, Dünyanın en büyük mobilya fuarlarından olan İstanbul Mobilya Fuarı 2020'de bir araya gelerek birlikte sektöre dair yenilikleri inceledi.

Avrasya Bölgesi'nin en önemli mobilya pazarının İstanbul'da kapılarını açtığı CNR İMOB-Uluslararası İstanbul Mobilya fuarında sektörü yakından inceleyen İsveç'teki iki girişimci, Türkiye'nin pazarda önemli bir aktör olduğunu söyledi.

Dünyanın en büyük mobiya fuarlarından biri olan CNR İMOB-Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, 21-26 Ocak 2020 tarihleri arasında CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi’nde 16'ıncı kez kapılarını açtı.

Türkiye mobilya sektörünün küresel pazarlara açılan vitrini olan CNR IMOB,  CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) iş birliğinde Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile düzenleniyor.

150 bin metrekare alanda 750'den fazla katılımcıyı, dünyanın dört bir yanından gelen alıcılarla buluşturan fuar,  en zarif ev mobilyalarından, iç mekan tasarımlarına ve global mobilya trendlerine kadar bir çok ürüne ev sahipliği yaptı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da mobilya sektörünün önemli oyuncularına geniş kapsamlı bir ticaret pazarı sunan CNR IMOB Fuarı,  İtalya, Almanya, Avusturya, İsviçre, Suudi Arabistan, Irak, Kuveyt, Katar ve BAE dahil olmak üzere 130 ülkeden tedarik heyetleri, ziyaretçiler ve VIP heyetlerini ağırladı.

Fuarda kurulan özel B2B alanında, Körfez ülkeleri, Kuzey Afrika ve Avrupa'dan 300'ün üzerinde firma ile Türk mobilya üreticileri bir araya geldi.

İsveç'in başkenti Stockholm'de sektörde önemli işler yapan İstikbal Stockholm ve Ekolmöbler yöneticileri de organizasyonda yer aldı.

Yüzlerce firmanın yeni ürün modelleri ve pazar değerlendirmelerini yakından takip eden, İstikbal Stockholm yöneticisi Deniz Çağlar ve Ekolmöbler kurucu sahibi Kadir Kaya, birçok ürün modeli ve yenilikleri birarada bulabilmenin en önemli yollarından biri fuarlardır. Alanımızla ilgili birçok fuara katılarak, yenilikleri yakından takip etmeye çalışıyoruz yorumunda bulundular.

İsveç'te Türkiye'nin ürünlerini müşterilerimize taşıma hedeflerimiz var. Son trendleri ve en şık tasarımları avantajlı fiyatlarla hedef kitlemize ulaştırmak için bu tür organizasyonları takip etmek önemlidir yorumunda bulundu.

Sektörede rakip ama iyi dostuz. Aynı gemide olan iki şirketiz ve doğal olarak pazardaki değerlendirmeleri, iş akışını ve pazar değerlendirmeleri konusunda sürekli bir araya geliyor ve fikir alışverişi yapıyoruz. Bu fuarda da beraber sektörü ve ürünleri incelemek bizim için oldukça keyifli değerlendirmesinde bulundular.

Kontrat Mobilya Ülke Sunumları

Profesyonel alıcılara sadece ürün değil bir yaşam tarzı da sunan CNR IMOB Fuarı’nda bu yıl,  Suudi Arabistan, Katar ve Kazakistan gibi farklı ülkelerden pek çok şirket “Kontrat Mobilya” başlığı altında projelerini sundu.
 
Ticari tesisler, oteller, hastaneler ve konut projeleri için tasarlanan ve üretilen mobilyaları kapsayan “Kontrat Mobilyaları” Türk mobilya sektörüne ayrı bakış açısı kazandırıyor.

Fuar ile ilgili değerlendirmede bulunan İsveç'teki Türk girişimciler, fuarın son derece ufuk açıcı ve verimli olduğunu belirti.

İstakbal Stockholm ve Ekolmöbler hakkında daha fazla bilgi almak için internet sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Editör: İsveç Gündemi