Gazeteninn haberinde İsveç'te 4,7 milyon facebook kullanıcısının bulunduğunu ve yeni anlaşmaya göre facebook şirketinin istediği kullanıcısının fotoğrafını, paylaşımını izinsiz kullanacağını belirtti. 

Facebook kullanıcısı olarak bu anlaşmaya karşı çıkıyorsanız, aşağıda ki metni facebook sayfanızda yayınlayarak, hukuki hakkınızı teminat altına alın!


1 ocak 2015 den itibaren sözleşme şartlarını değiştireceğini ilan eden ;

Facebook'un yeni kullanım koşullarına cevaben, tarafıma ait her tür kişisel bilgi, görsel, karikatür, resim, fotoğraf ve videonun telif hakkının (Berner Konvansiyonu uyarınca) bana ait olduğunu beyan ederim. Bunların ticari kullanımı için daima benim onayım gerekli olacaktır!
Mevcut tebliğ uyarınca bunların ifşası, kopyalanması, dağıtılması, yayımı ya da bu profil ve/veya içeriği temel alınarak aleyhime diğer herhangi bir faaliyette bulunulmasının kesinlikle yasak olduğunu Facebook'a bildiririm. Bahse konu yasaklar, Facebook'un yönlendirmesi ya da kontrolü altında çalışan personel, öğrenciler, temsilciler ve/veya diğer her tür çalışan için de geçerli olacaktır. İşbu profil içeriği özel ve gizli bilgi niteliğinde olup, gizliliğimin ihlali yasalar kapsamında cezai işlem gerektiren bir durumdur (UCC 1 1-308-308 1-103 ve Roma Yönetmeliği

atilaaltuntaş/isvecgundemi.com
Editör: İsveç Gündemi