Kungsträdgården (Kralın bahçesi) Parkında, İsveç Türk Gençlik Federasyonu'un (TUF) düzenlediği kutlamaya yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlamada konuşan Türkiye'nin Stockholm Büyükelçisi Kaya Türkmen etkinliğe gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

TUF Başkanı Bahar Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüm vatandaşların bayramını kutlarken bu yıl Stockholm'de bu etkinliği 13. kez gerçekleştirmekten mutlu olduklarını söyledi.

Çetin, ''Atatürk'ün çocuklarımıza armağan ettiği bu günde, İsveç'te vatandaşlarımızı 13. kez bir araya getirerek 23 Nisan'ın sevincini yaşıyoruz. TUF olarak İsveç'te bütün herkesi kucaklayarak hizmetlerimize devam ediyoruz'' dedi.

İsveçli müzisyenlerin de aralarında bulunduğu grupların konser verdiği kutlamada, miniklerden oluşan halk oyunları ekipleri performanslarıyla büyük alkış aldı.

Türk yemeklerinin satıldığı stantlar büyük ilgi görürken, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi futbol takımlarının stantları da katılanların dikkatini çekti.

Programda İsveç'te yaşayan sanatçı Bora Serbülent şarkıları ile renk katarken, Nazım Onay ve gençlerden olaşan saz ekibi Kır Çiçekleri'de çeşitli ezgilerden örnekler sundu. Programın kapanışını ise sanatçı Merve Özbey yaptı.
Editör: İsveç Gündemi