İsveç Metro Gazetesi temsilcileri ile İsveç'te düzenlenen yarışmayı kazanan 6 talihli, Bodrum ziyaretlerinin ardından sosyal medya hesapları ve haberler ile İsveç basınında Bodrum'u tanıttı.

Stockholm Büyükelçiliği  tarafından 847 bin tirajlı Metro Gazetesi yöneticileri ile yapılan görüşmeler sonucunda, Metro gazetesinde büyük bir katılımın olduğu Bodrum ile ilgili yarışma düzenlenmiş, iki hafta boyunca Metro Gazetesi ve Metro Mode'da (moda, güzellik, sağlık, spor ve aile eki) Bodrum'la ilgili tanıtıcı yayınlar yapılmıştı. Yarışmayı kazanan 6 talihli, ekim ayı başlarında Bodrum'a gelerek tatil yapmış, Sianji Well Being Resort'te konaklayan yarışmacılara 8 gazeteci ve blogger da eşlik ederek Bodrum'da bulundukları süre içinde Bodrum'u daha yakın tanıma şansını bulmuşlardı.

İsveçli heyet, ülkelerine döndüklerinde ise Metro Gazetesi ve Metro Mode ekinde Bodrum hakkında tanıtıcı bilgilerin yer aldığı 2 sayfalık bir makale yayınladı. Makalede Bodrum Kalesi eşliğinde Bodrum gün batımı manzarasının olduğu fotoğraf dikkat çekerken kahvaltı, brunch ve Bodrum sebze pazarı ile Bodrum'un yöresel lezzetlerini gösteren fotoğraflar ve bilgilere yer verildi. Gazetenin diğer sayfalarında da konuyla ilgili duyurular yapıldı.

İsveçli ziyaretçiler ayrıca daha çok facebook ile instagram gibi kişisel sosyal medya hesaplarından yayınladıkları fotoğraflarla da dolaylı olarak Bodrum'un tanıtımına destek oldular. İsveçli heyet ve yarışmacılar, "metromode" hashtagiyle yayınladıkları paylaşımlarında, Bodrum'a olan hayranlıklarını ve memnuniyetlerini objektife yansıyan mutlu ifadeleriyle görüntülediler.

Tanıtım çalışmalarını ara vermeden sürdürdüklerini ifade eden Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Başkanı Mehmet Kocadon, İsveçli ekibe tanıtım çalışmalarına sundukları destek için teşekkür ederek, "2018 yılı için turizm tanıtım atağına şimdiden geçtik. Amacımız dünya markası Bodrum'u, tüm dünyaya en iyi şekilde tanıtmak. İsveçli ekip, Bodrum'a olan hayranlıklarını gerek İsveç basınından gerek ise internet ortamından çok güzel ve etkin bir şekilde dünyaya yansıttılar. Çalışmada emeği geçen herkese ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Bodrum Tanıtma Vakfı ve Bodrum gönüllüleriyle birlik ve beraberliğimiz her zaman olduğu gibi daha da güçlenerek devam ediyor. Bizim en önemli özelliğimiz, mücadeleyi asla elden bırakmıyor oluşumuzdur. Şartlar ne olursa olsun, her koşulda 'her şey Bodrum için' demeye devam ediyoruz." dedi.

İsveçli konuklar Bodrum gezilerinde, Bodrum Tanıtma Vakfı'nın yapmış olduğu programa göre önce Trafo Bodrum'da gerçekleşen sunuma katılmıştı. Ardından başta Yalıkavak, Gümüşlük, Türkbükü, Mumcular, Etrim ve Yalıçiftlik olmak üzere yarımadanın tümünü içine alan tur programı kapsamında Bodrum'un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini keşfe çıkmıştı. Son olarak ise Bodrum Denizciler Derneği tarafından tahsis edilen yat ile Bodrum'un eşsiz güzellikteki mavi koylarını gezmişti.

İsveççe link

Editör: İsveç Gündemi