AB Komisyonu'nun vergi konularıyla ilgili sözcüsü Daniel Ferrie Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, snus'ta vergi düzeyini belirleme hakkının İsveç'te olduğunu söyledi. Direkt Börs'ün Twitter hesabından AB'nin snus satışı yasağına İsveç'in bir istisnası olduğunu hatırlattı.

Direkt Börs'e göre Daniel Ferrie, "Şu anda üzerinde çalıştığımız yasa tasarısı bu durumu değiştirmeyecek. Bu nedenle İsveç, vergi rejimleri belirleme ve snus için özel tüketim vergilerini çıkarma özgürlüğünü elinde tutacak" dedi.

Stockholm'de gözaltına alınan cinayet zanlısı serbest bırakıldı Stockholm'de gözaltına alınan cinayet zanlısı serbest bırakıldı

Geçen Cumartesi AB'nin enfiye vergisini artırmak istediğini ve özellikle İsveç'te sigara yerine kullanılan snus konusunda İsveç'in vergi artırması önerisinin medyaya sızdırılması üzerine yoğun tepki görmüştü.

İsveç'in sert tepkisi üzerine AB komisyonu açıklama yaparak bu konunun İsveç'in kendi insiyatifinde olduğunu ve komisyonun böyle bir dayatması olmayacağını belirtti.

Editör: İsveç Gündemi