İsveç'teki turizm şirketi Turkietresor'un resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, İsveç'ten Antalya'ya 2019 yılında 5 ayrı noktadan daha charter seferleri başlatacağı belirtildi.

Şirketin Sözcüsü Levent Pandir, Stockholm, Göteborg, Norrköping ve  Angelholm kentlerinden Antalya'ya yapılan direk charter seferlerinin 2019 yılında turizm sezonuyla birlikte Halmstad, Jönköping, Visby, Malmö ve Ronneby kentlerinden de başlayacağını söyledi.

Antalya bölgesinin İskandinavya  vatandaşları için favori tatil yeri olduğunu kaydeden Pandir, 2019 yılında, 2018 yılının iki mislisi turistin Türkiye'ye gitmesini beklediklerini ifade etti.

Halmstad Havalimanı Tanıtım Müdürü Anette Holmgren ise, Halmstad kentinden Antalya'ya başlayacak charter seferlerinden oldukça memnun olduklarını vurguladı. Holmgren, 'Bu karar bizi oldukça memnun etti. İsveç'in güneyinde bulunan Skane ve  batı Smaland bölgelerinde yaşayan bir çok İsveçli tatilini yapmak için direk Antalya'ya uçma imkanı kazandı'' değerlendirmesinde bulundu

Editör: İsveç Gündemi