banner86

İsveç'teki şer güçler bu belgeseli iyi izlesin!

 Bugün 3 Aralık dünya Engelliler Günü...

Birleşmiş Milletler tarafından Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engellilerin hakları, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi açısından önemli bir gündür. Engellilik konusu yalnızca engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren önemli konulardan biridir.


Dünyada engellilere engelsiz bir hayat sunan en öncül ülke şuanda İsveç. Özellikle başkent Stockholm, engelli insanlar için cennet statüsünde bir şehir.


Bu örnek durumu anlatmak için TRT Diyanet kanalında yayınlanan ''Stockholm Treni'' belgeseline bir bölümünüde buna ayırdık. İsveç'te engelli vatandaşlara verilen değeri gözler önüne serdik.


Özellikle şer cephesi Diyanet İşleri'nin İsveç'te camiler aracılı ile casusluk yaptığını İsveç alehine faliyetlerde bulunduğu iftirası ile saldırıyor ya. 26 bölümlük bu belgeseli ıyi seyretsin.

Tamamen Türkiye'den Diyanet İsleri Başkanlığı'ndan ayrılan ciddi bir bütçe ile; İsveç'teki '' demokrasi, insan hakları, kadın hakları ve engelli hakları'' gibi konular belgeselde ayrıntıları ile ele alındı.

İsveç'in iyi yönleri detaylı bir şekilde Türkiye'ye aktarıldı.


Türkiye ile İsveç arasını kendi çıkarları için bozmak isteyenler, İsveç'e bir kuruş vergi ödemeden, sosyal yardım ile geçinip ortaya karıştırmak isteyenlere bu belgesel kapak olsun.


Tabii, ''Stockholm Treni'' kitabından ilham alınarak hazırlanan ve bu belgeselin çekimi için büyük çaba sarf eden Stockholm Din ve Sosyal İşler eski Müşaviri Prof. Dr. Bülent Baloğlu'na ve belgeselin yönetmeni Ahmet Üstündağ'a teşekkür ederim.

TRT DİYANET'TE YAYINLANAN ''Stockholm Tren'' BELGESELİNİN ''İSVEÇ'TE EGGELLİLER HAKKI'' BÖLÜMÜNÜ İZLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN!

https://www.youtube.com/watch?v=7erWXuBsoWQ&t=14s

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsvecten
İsvecten - 1 yıl Önce

İsveç'te engelli hakları nerde?Engelli İstihdamı ile ilgili hiç birşey yok.

banner4