İsveç'te tecavüz olayına karışan Rus babaya - Hapis - para cezası ve sınır dışı

İsveç'te bir kadının tecavüze uğradığı olayla ilgili bazı görüntüler yayınlandı.

İsveç basınında yer alan habere göre geçen yılın kasım olay Stockholm'ün kuzeyinde meydana geldi.

Basına yansıyan habere göre, arkadaşlarıyla birlikte akşam zaman geçirdikten sonra evine dönmek için metroa binen kadın bir süre sonra metrodan inerek yoluna devam ettiği sırada bir kişinin aniden saçlarından çekerek orman yoluna ittiği, orada boğazını sıkarak zorla tecavüz ettiği yazıldı.

Zanlının evli olduğu ve hamile olan eşinin tecavüz olayından bir hafta sonra doğum yaptığı belirtildi. Bir hafta sonra baba olan tecavüzcü ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, polis saldırıya uğrayan kadının telefonundan takip başlattı. Saldırı sonrasında kadının çantasını ve telefonunu alıp kaçan zanlıyı polis, kadının cep telefonunu izleyerek takip etti.

Olaydan bir süre sonra polis tüm delilleri topladıktan sonra zanlıyı gözaltına aldı. Bölge mahkemesinde görülen davada mahkeme zanlıya 3 yıl 4 ay hapis cezası ve sınır dışı verirken, ayrıca saldırıya uğrayan kadına 122 bin kron para cezasına mahkum etti.

Zanlının İsveç'e sığınmacı olarak geldiği ve başvurusunun reddedildiği belirtildi. Red kararı alan zanlının itirazda bulunduğu için İsveç'te bulunduğu söylendi.

YORUM EKLE

banner6