İsveç'te FETÖ yapılanmasının gerçek yüzü

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi İsveç'te de FETÖ terör örgütü devletle içiçe geçmeye çalışıyor.

Eğitim ve ticari alanlarda güçlenme çalışmaları yapan FETÖ terör örgütü yine masum  vatandaşların dini duyguları üzerinden nemalanma gayreti içinde. Geçmişte Türkiye'de ve dünyanın farklı ülkelerinde olduğu gibi inanç kavramları üzerinden insanların manevi duygularını istismar ederek kazanç elde eden bu yapı, sömürdüğü insanların paralarıyla kendine büyük rant sağlamayı sürdürüyor.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye'nin FETÖ'ye karşı başlattığı mücadele kapsamında nice farklı davalar görüldü ve farklı sonuçları oldu, olmayada devam ediyor. Bunları bir kenara koyarak FETÖ'nün İsveç'teki varlığı ve İsveç içinde tehlikeli büyümesine dikkat çekmeye çalışalım.

İsveç'teki FETÖ okullarını her halde bilmeyenimiz yoktur.

15 Temmuz darbe girişimiyle 248 vatandaşımızı öldüren, 2196 vatandaşımızı yaralayan, ülkenin en önemli kurumlarını Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterinde olan uçak ve silahlarla vuran hain terör örgütü, gelecekte İsveç'te faili meçhul cinayetler işleyen korkunç bir duruma gelirse kimse şaşırmasın.

İsveç'te başarılı olmaya çalışan ve milli duygular besleyen vatandaşlarımızı tüm alanlarda daraltmaya yönelik FETÖ'nün bir engelleme girişimi olduğunu biliyorum.

Özellikle İsveç'te medya enstrümanlarını kullanarak, İsveç'te başarılı olan Türkiye kökenli, ülkesini seven ve kendileriyle arasına mesafe koymuş olan insanların yükselişini engellemek için elinden geleni yapıyor.

İsveç'te Fetö'ye birinci derecede yakın olan ve örgüt mensubu binden fazla kişinin olduğu saklanamaz bir gerçek. İsveç'te kendi amaçlarına hizmet etmeyen ve kendilerine yakın olarak durmayan insanları sindirme üzerine özellikle de Türkiye'nin İsveç'te doğru tanınmasını engelleyen bir takım düzmece çalışmalarını İsveç kamuoyunda kabul edilebilir kılmak için Sivil Toplum Kuruluşları oluşturan bu yapı, tüm gücüyle toparlanıyor.

İsveç'in geleceği açısından da risk teşkil eden bu yapının bence İsveç Devletine doğru bir şekilde anlatılmalıdır.

Bugün hala FETÖ'nün İsveç yapılanmasının en tepesinde olan kişinin birkaç yıl önce Rusya'da casusluk yaptığı gerekçesiyle Rus Devleti tarafından tutuklanmasına karar verildiği sırada CIA tarafından Rusya'dan kaçırılarak Latin Amerika'ya götürülmüş ve ordan birkaç yıl sonra İsveç'teki FETÖ yapılanmasının başına getirilmiştir.

Ne yazık ki: İsveç Devleti'nde bu yapının okullarına Müslümanlar çocuklarını teslim ediyor.

İsveç'te okulları bulunan bu yapı, müslüman ailelerin çocuklarını daha kreşten alarak kendi ideolojisine bağlı halde büyütüyor. Çocuk yaşta ele aldığı çocukların beyinlerini kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirerek İsveç'in geleceği açısından büyük sıkıntılar yaratacak şekilde yetiştiriyor. FETÖ yapılanması uzun yıllardır aynı taktiği uygulayarak devletleri kendi çıkarları doğrultusunda kullanıyor. Yetiştireceği nesilleri devlet kurumlarının önemli kademelerine yerleştirerek uzun vadede ki emellerine kavuşmayı hedefliyor.

İsveç devletinin FETÖ yapılanmasına karşı dikkatli olması gerektiği her fırsatta anlatılmalıdır. Bugün birçok ülkede bu yapı ne yazıkki ülkelerin önemli kademelerini işgal etmiş ve dış ortaklarına peşkeş çekerek kendi varlığını sürdürüyor.

Görüşümüz ne olursa olsun, terör örgütü ile aramıza mesafe koymamız gerekiyor.
Görüş farklılıklarından nemalanmayı iyi bilen terör yapılarına bu fırsat asla verilmemelidir. Teröre karşı dik duruş, gelecek nesillerin terörsüz yaşaması demektir.
İsveç'teki tüm vatandaşlarımızın bu yapıya karşı dikkatli olmasından fayda var. Zira bu yapı kendini kamufle etmek için başkalarını kullanmayı alışkanlık haline getirmiştir. En ufak bir sorun olduğunda FETÖ ile alakanız olmasa bile en ufak bir temasınız olduğunda sizi öne atar ve hayatınızı altüst eder.