Alışveriş merkezi içinde bulunan kuyumcuyu hedef alan soyguncular bir dakika'dan daha az bir sürede soygunu gerçekleştirerek kayıplara karıştı.

İsveç medyası gün boyu soygunu dillendirirken, polis başlatmış olduğu soruşturma kapsamında soyguncuların izini bulmaya çalışıyor.

Polise göre soygunu 4 kişi gerçekleştirdi
Polis, görgü tanıkları ve edindiği ipucları ile birlikte soygunu gerçekleştirenlerin 4 kişilik bir grup olduğunu açıkladı.

İki kişi gözlem yaparken, iki kişide kuyumcu dükkanına saldırıda bulundu.

Kuyumcuda çalışanları etkisiz hale getirip kuyumcuyu soymaları toplamda bir dakikadan daha az sürdüğü belirtiliyor.

Soygunla eş zamanlı alışveriş merkezinde çıkan yangının büyük paniğe yol açtığını ve soyguncuların bundan istifade ettiği konuşulanlar arasında. Bazı teorilere göre soyguncular yangını kendi çıkardı. Ancak polis yangının soyguncuların çıkardığına daire henüz yeterli bir ipucu olmadığını belirtti.

Görgü tanıklarının ifadeleri, kamera görüntüleri ve diğer deliller ışığında soygunu gerçekleştirenlerin soygunu gerçekleştirdikten sonra son model koyu renkli bir Wolkswagen ile kaçtıkları belirtildi. Bunun yanı sıra gözlemcilik yapanların ise gümüş renkli bir moped ile kaçtıkları kameralardan tespit edilmişti.

Polis her yerde soyguncuları ararken, soygunun son derece başarılı bir şekilde yapıldığını söyledi.

Soruşturma devam ediyor.

Editör: İsveç Gündemi