Bornova Point AVM'de 3 bin 200 metrekare alanda hizmete giren mağaza ilk müşterisine bin lira hediye çeki verdi. Çeki, demir çelik fabrikasında ocak bakımcısı olarak çalışan Ali Özilter, koşarak kazandı.
İsveç moda markası H&M, 2010 yılında girdiği Türkiye pazarında 42. mağazasını İzmir'in Bornova İlçesi'ndeki Point AVM'de açtı. 3 bin 200 metrekare genişliğindeki mağaza H&M'in Türkiye'deki tek full konsept mağazası. Mağazanın içinde kadın erkek çocuk giyim ve ev dekorasyon malzemeleri yer alıyor. H&M Türkiye Ülke Müdürü Thomas Coellner, bu mağazayı açmak için uygun lokasyon beklediklerini en doğru lokasyonu bulduklarında açtıklarını belirterek, İzmirli'nin modaya olan düşkünlüğünün, genç nüfusunun, ekonomik ve kültürel yapısının bu tercihte etkili olduğunu ifade etti. 79 personelin görev yaptığı mağazada iç giyim, kozmetik, spor aksesuarları da satılıyor. Mağaza haftanın yedi günü 10.00- 22.00 saatleri arasında hizmet verecek. H&M açılış nedeniyle "Erken kalkan kazanır" sloganıyla ilk 100 kişiye yüzde 20 indirim çeki, ilk kişiye de bin lira hediye çeki verdi.

Bin liralık hediye çekini Ali Özilter (30) demir çelik fabrikasında ocak bakımcısı olarak çalışıyor. Özilter, gece 02.00'de AVM önünde beklediğini sabah 08.00'da AVM'ye girdiğini ve koşaram mağazanın önüne geldiğini anlattı. Özilter, İstanbul mağazasından da alışveriş yaptığı mağazanın çekini erkek kardeşinin eşine hediye edeceğini söyledi. Yüzde 20 indirimden yararlanmak için mağaza önüne 08.00'da gelenler kırmızı halı üzerinde oturarak beklemeye başladı. Sırada kızları için bekleyen anneler, sevgilileri için bekleyen erkekler vardı. Pınar Vidin, bin liralık hediye çekini kaçırdığına çok üzüldüğünü belirterek, "Sıraya girdim ancak bir bütçem yok. O çeke güvenmiştim. Elbise almak istiyorum" dedi. Mağazada gömlekler 60, hırkalar 50, tişörtler 30, ayakkabı 120 liradan satılıyor.

Habaerler.com
Editör: İsveç Gündemi