Apple'ın yeni mobil işletim sistemi iOS 11 iPhone ve iPad kullanıcılarının beğenisine 19 Eylül'de sunulmuştu. Ancak milyonlarca kullanıcının beğenisine sunulan iOS 11 için şikayetler bir süredir sıklıkla dile getiriliyordu. Ancak şu anda beta aşamasında olan iOS 11.1 iPhone kullanıcılarını oldukça memnun edecek bir yenilik ile gelebilir. iOS 11.1 büyük pil optimizasyonu sayesinde kullanıcılarını bir hayli memnun edecek gibi görünüyor. Beta aşamasındaki güncelleme, telefonların pil ömrünü çok önemli ölçüde artıracak.

iOS 11 ile birlikte gelen sorunların başında Home tuşu gecikmesi bulunuyor. Yeni iOS'u performans testine sokan teknoloji siteleri iOS 11 yüklü iPhone'larda home tuşunun eski sürümlere oranla daha geç tepki verdiğini saptadı. Ancak bu iOS 11 ile ilgili dile getirilen ilk sorun değil. Bu hatalardan bir tanesi de iOS 11 içerisinde yüklü olarak gelen Hesap Makinesi uygulamasında ortaya çıktı. Örneğin 1+2+3 toplamasınıyaptığınız zaman uygulama sonuç olarak 24'ü gösteriyor. Söz konusu hatanın kaynağı olarak hesap makinesi animasyonu gösteriliyor.

Wandera isimli Mobil güvenlik firması tarafından yapılan araştırmaya göre yeni işletim sistemi iOS 11'in önceki versiyona göre iki kattan fazla pil tüketimine sebep olduğu ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde iOS 11'in kontrol merkezinde bir sorun olduğu iddiası ortaya atılmıştı. Kontrol Merkezi'nde Bluetooth ve Wi-Fi düğmelerine basarak bu işlevleri tam olarak kapatmadığınızı ortaya çıkardı. Sorunu çözmek için telefonunuzdaki 'Ayarlar' kısmına gitmeniz ve gerekliği değişikliği burada yapmanız gerekiyor. Bazı kaynaklar bunun Apple tarafından yapılan bilinçli bir değişiklik olduğunu savunsa da konu ile ilgili henüz resmi bir açıkma bulunmuyor. iOS 11.0.1'in söz konusu sorunları çözüp çözmeyeceğini ise zaman gösterecek. 
Editör: İsveç Gündemi