Kulübünün televizyon kanalına konuşan 34 yaşındaki futbolcu, yeni takımıyla ilk maçına ülkesi İsveç'te çıkacağı için mutlu olduğunu belirterek, "Orada herkes beni bekliyor. Hakkımda çok fazla konuşuluyor ve ilk maçıma ülkemde çıkacağım için heyecanlıyım." dedi.
Taraftarlara iyi bir maç izlettirmek için sahaya çıkacaklarını belirten Ibrahimovic, yeni takım arkadaşlarının da kaliteli futbolculardan oluştuğunu ve antrenmanlarda çok çalıştıklarını söyledi.

Portekizli teknik adam Jose Mourinho'nun oyuncular ile rahat iletişim kurabildiğini kaydeden Ibrahimovic, "Mourinho işine odaklanmış durumda. Aklından geçenleri doğrudan futbolcusuna söylüyor ve futbolcular da buna uyum sağlıyor. Her şey yolunda gidiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Forma satışlarında rekor

Öte yandan, İngiliz basınında yer alan haberlere göre, Manchester United, Zlatan Ibrahimovic'in ilk hafta satılan formalarından 76 milyon gelir elde ederek rekor kırdı.

Haberlerde, forma satışlarının hız kaybetmeden devam ettiği ve Manchester United'ın transfer listesinde olduğu iddia edilen Juventuslu Paul Pogba'yı, elde ettiği kaynakla transfer edebileceği ifade edildi.
Editör: İsveç Gündemi