Geçtiğimiz sene sonunda İsveçli futbol yıldızı Zlatan Ibrahimovic’in hayatını ve başarı öyküsünü konu alan bir filmin çekimlerine başlandığı duyurulmuştu. Film hakkında bu zamandan beri bilgilendirme yapılmamıştı. Derken bugün, filmin ilk fragmanı Twitter’dan yayınlandı.

A.C. Milan’ın ünlü ismi Zlatan Ibrahimovic, kendi hayatının anlatıldığı ‘I Am Zlatan: The Movie’ filminin fragmanını Twitter üzerinden paylaştı. 1 dakikalık fragmanda belirtildiği üzere film, 10 Eylül tarihinde vizyona girecek.

Yıldız isimlerin hayatını konu alan biyografik filmlerin bir yenisi, bu sene sonlarına doğru futbolseverler için geliyor. Aylar önce varlığı duyurulan ‘I Am Zlatan’ filminin bugün yayınlanan fragmanına göre vizyon tarihi 10 Eylül olarak belirlendi. Film hakkında şu ana kadar pek bir bilgi verilmemiş olsa da 1 dakikalık video filmden neler beklememiz gerektiğini açıkça gösteriyor.

I Am Zlatan, Zlatan Ibrahimovic’in inişli çıkışlı, hareketli başarı öyküsünü konu alıyor. Film, ailesi göçmen olarak Balkanlar’dan İsveç’e yerleştikten sonra İsveç’te doğan futbolcunun çocukluk yıllarından başlıyor. Ibrahimovic’in çevresiyle olan ilişkisinden antrenmanlarına, kavgalarından ilk tanındığı maçlara kadar birçok süreci anlatacak olan filmin dili ise İsveççe.

Amsterdam ve İsveç’te çekilen filmin yönetmen koltuğunda Jens Sjogren oturuyor. Senaryosunu Jakob Beckman ve David Lagercrantz'ın kaleme aldığı I Am Zlatan’ın IMDb sayfasında sadece şu açıklama yer alıyor: “İsveç’te doğan Balkan göçmen çocuğu, zor bir çocukluktan sonra uzun yıllar anılacak İsveçli bir futbol şampiyonu oluyor.” 

Editör: İsveç Gündemi