Maraşlı Osman Ağa'nın orkide'yi salep yaparken keşfettiği bu enfes lezzet "Salepli karsambaç" olarak başladığı yolculuğuna "Maraş dordurması" olarak tanınmaya başlanmış ve en önemli özelliklerinden biri de keçi sütünden yapılmasıdır.

İsveç'in başkenti Stockholm'ün Haninge'de bölgesinde Türkiye'nin baklava çeşitleri başta olmak üzere birçok tatlısını sunan Nefis Baklava geçtiğimiz günlerde sunmaya başladığı Künefe lezzetinden sonra şimdide Maraş Dondurması'nı sunacak.

Ramazan bayramına günler kala Maraş Dondurması'nı Stockholm'e getiren Nefis Baklava tatlı çeşitleri noktasında İsveç'teki en çok çeşidine sahip ve tamamen Türkiye'deki tatlıların damak sunumuyla servis ediyor.

Neden Hakiki Maraş Dondurması?

Türkiye'de de olduğu gibi bir çok yerde Maraş dondurması olarak servis edilen aslında tadıldığında Maraş Dondurması olmadığı anlaşılan çok fazla mekan bulunuyor. Nefis Baklava bu anlamda Maraş Dondurması'nı birebir sunmak için Maraş'ta yapılmış ve özel olarak korunan dondurmayı buraya taşıyor.

Tatlıdaki lezzet adresi olan Nefis Baklava'nın getirdiği Maraş Dondurması'nın çok fazla ilgi göreceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Nefis Baklava'nın tüm ürün ve hizmetleri hakkında bilgi almak için www.nefisbaklava.se web sitelerine bakabilir, Eskilsvägen 1, 136 43 Handen (Vid Haninge Centrum) adresinde bulunan mağazasına uğrayabilir ya da 072 298 55 10 ve 072 302 82 06 nolu telefonlardan arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Editör: İsveç Gündemi