Gaz Haberleri

gaz haberleri ve güncel gaz gelişmeleri, gaz ile ilgili tüm video, gaz fotoğrafları ve gaz haberleri İsveç Gündemi sitemizde


DÜNYA

Avrupa Birliği'nin (AB) gelecek kış dönemini atlatabilmesi için doğal gaz tüketimini düşürmeye yönelik tedbirleri sürdürmesi gerektiği ifade edildi.

DÜNYA

Rusya’ya bağlı Çuvaşistan'da, Avrupa'ya doğal gaz taşıyan boru hattında yaşanan patlama nedeniyle 3 kişi hayatını kaybetti.

EKONOMİ

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, üye ülkelere, Rusya'dan deniz yoluyla taşınan petrole varil başına 60 dolar tavan fiyat uygulanması teklifinde bulundu.

EKONOMİ

Avrupa Birliği (AB), enerjide Rusya'ya bağımlılıktan kurtulmak için aldığı tedbirlerle doğal gaz ithalatında Rusya'nın payını yüzde 40'tan yüzde 7,5'e düşürdü.

EKONOMİ

Rus enerji şirketi Gazprom’un, kış sezonuna enerji kriziyle girmeye hazırlanan Avrupa’da doğal gaz sevkiyatlarını azalttığı veya durdurduğu ülkelerin sayısı artıyor.

EKONOMİ

Avrupa Birliği (AB) üyesi 15 ülke, AB Komisyonu'ndan, ithal doğal gaza tavan fiyat uygulamaya yönelik plan hazırlamasını istedi.

DÜNYA

G7 ülkeleri, Kremlin'in ihracattan elde ettiği geliri ve Ukrayna'ya karşı savaşını finanse etme yeteneğini sınırlamak amacıyla Rus petrolü alımlarında bir...

DÜNYA

Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, Rus petrolüne yönelik tavan fiyat uygulanmasını destekleyen ülke ve şirketlere petrol ve petrol ürünü satmayacaklarını...

DÜNYA

Rusya'dan doğal gaz sevkiyatının düşmesi ve ambargo kararlarının etkisiyle, Avrupa'daki doğal gaz krizinin kış sezonunda daha da derinleşmesi bekleniyor.

EKONOMİ

Financial Times'ın haberine göre, Avrupa ve Asya'daki ülkeler, daha fazla gaz fiyatı artışı gerçekleşmeden önce gaz rezervlerini doldurmak istiyor.

EKONOMİ

Rusya - Ukrayna savaşıyla küresel ölçekte zirveye tırmanan gaz fiyatları İsveç'te de rekor tazeledi.

DÜNYA

Ukrayna sınırına 100 binden fazla asker ve ağır silah yığan Rusya'nın bölgede yaratığı gerilimin çatışmaya dönüşmemesi için diplomatik girişimler hızla...