Finlandiya Haberleri

finlandiya haberleri ve güncel finlandiya gelişmeleri, finlandiya ile ilgili tüm video, finlandiya fotoğrafları ve finlandiya haberleri İsveç Gündemi sitemizde


DÜNYA

Finlandiya ve İsveç, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın Rusya'daki cezaevinde ölümüne ilişkin ülkelerindeki Rus Büyükelçilerini dışişleri bakanlıklarına çağırdı.

DÜNYA

Finlandiya Başbakanı Petteri Orpo, Rusya-Ukrayna Savaşı'na ilişkin, ülke topraklarında ABD'nin nükleer silahlarına ihtiyaç olmadığını belirtti.

DÜNYA

Finlandiya'da cumhurbaşkanı seçimini kazanan ve martta göreve başlaması beklenen Alexander Stubb, "Batı destekleyemeseydi Ukrayna artık var olmazdı." değerlendirmesinde bulundu.

DÜNYA

Finlandiyalı yetkililer, ülkenin İzmir'de yeni bir vize başvuru merkezi açacağını duyurdu.

DÜNYA

Finlandiya’da işçi sendikaları, işgücü piyasasına ilişkin yasa değişikliğini protesto için greve gitti.

GÖÇ

2024 yılının en güçlü pasaportları belli oldu. 193 ülkenin kapısını vizesiz açan İsveç pasaportu listede ancak 2. sırada kendine yer...

DÜNYA

İklim değişikleri dolayısıyla oluşan ısı dalgaları, Avrupa'nın birçok bölgesinde rekor sıcaklıkların kaydedilmesine ve orman yangınlarına neden olurken; Slovenya, İngiltere, Avusturya...

DÜNYA

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yarın Finlandiya'nın 31. üye olarak ilan edileceğini, bayrağının NATO karargahına çekileceğini bildirdi.

DÜNYA

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, ülkesinin, NATO ittifakına İsveç ile aynı zamanda katılma söylemini yineledi.

DÜNYA

Finlandiya'da bir medya portalı tarafından yapılan ankete katılanların yarısından fazlası, ülkenin İsveç'i beklemeden NATO'ya katılması gerektiğini belirtti.

GÜNDEM

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik süreçlerinin Türkiye'nin de onayıyla tamamlanacağına inandığını söyledi.

GÜNDEM

İsveç, müzakere sürecini sonuçlandırmak için Türkiye'yi ikna etme girişimlerinde bulunurken, Finlandiya somut adımlar atmak yerine beklemeyi ve dinamiklerin nasıl evrileceğini...