Almanya Haberleri

almanya haberleri ve güncel almanya gelişmeleri, almanya ile ilgili tüm video, almanya fotoğrafları ve almanya haberleri İsveç Gündemi sitemizde


DÜNYA

Almanya'da hava yolu şirketi Lufthansa'nın yer hizmetleri çalışanlarının, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle yeniden uyarı grevine gideceği bildirildi.

DÜNYA

Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, iki ülke arasında güvenlik alanında işbirliği konusunda anlaşma imzaladı.

EKONOMİ

Avrupa Birliği (AB), üye ülkelerde yenilenebilir hidrojen tedarikini artırmaya yönelik altyapı projelerine 6,9 milyar avroluk kamu desteği verilmesine onay verdi.

DÜNYA

Fransa, Almanya ve Polonya'nın oluşturduğu Weimar üçgeni, yayımladığı ortak bildiriyle Ukrayna ile savaşan Rusya'ya karşı işbirliğini güçlendirecekleri mesajı verdi.

EKONOMİ

Türkiye Ticaret Bakanlığı: Almanya ve İsveç menşeli sodyum perkarbonatlar ile Rusya menşeli renksiz düz cam ithalatında dampinge karşı önlem uygulanması...

EKONOMİ

İsveçlilerin 2023 yılında en çok seyahat ettiği 10 destinasyon açıklandı.

DÜNYA

Almanya'da dün havalimanlarındakilerin ardından bugün de birçok eyalette tramvay ve otobüs gibi şehir içi ulaşım sektöründe çalışanlar uyarı grevine başladı.

DÜNYA

Çiftçilerin tarım sektöründe artan sorunlara dikkati çekmek için başlattığı traktörlü eylemler Avrupa'nın birçok ülkesine yayıldı.

DÜNYA

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, İsrail’e Gazze'de uluslararası insancıl hukuka uyma çağrısında bulundu.

DÜNYA

Almanya'nın nüfusu, göçmenlerin etkisiyle geçen yıl 2022'ye göre 300 bin kişi artarak 84,7 milyon seviyesine yükseldi.

GÖÇ

Almanya’da çifte vatandaşlığı mümkün kılacak yasa tasarısının Federal Meclis'te kabul edilmesi, başta Türkler olmak üzere ülkede yaşayanlar tarafından olumlu karşılandı.

GÖÇ

Almanya’da göçmenlerin uzun yıllardır beklediği çifte vatandaşlığı kolaylaştıran tasarı, Meclisten geçerek yasalaştı.