Macaristan Haberleri

Macaristan haberleri ve güncel Macaristan gelişmeleri, Macaristan ile ilgili tüm video, Macaristan fotoğrafları ve Macaristan haberleri İsveç Gündemi sitemizde


GÜNDEM

İsveç basınında yer alan habere göre İsveç'in NATO'ya girişi ertelendi.

GÜNDEM

Bugün gerçekleşecek oylama sonucunda uzun bir gecikmenin ardından Macaristan, İsveç'in ittifaka katılma teklifini onaylayan son NATO üyesi olacak.

GÜNDEM

Macaristan Ulusal Meclisi, İsveç'in Kuzey Atlantik Antlaşması Teşkilatı'na (NATO) katılımına ilişkin anlaşmayı onayladı.

GÜNDEM

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson'un ülkesinin NATO üyeliği konusunu Macaristan Başbakan'ı Viktor Orban ile görüşmek için 23 Şubat'ta bu ülkeye gideceği...

GÜNDEM

ABD'den yapılan açıklamada, iki partili bir ABD Kongre heyetinin, "NATO ve Macaristan'ın karşı karşıya olduğu stratejik konulara odaklanan bir görev...

DÜNYA

Macaristan'da Başbakan Victor Orban'ın partisi Fidesz'den milletvekilleri İsveç'in NATO'ya katılma teklifinin görüşüleceği oturuma katılmadı.

GÜNDEM

Macar hükümet partisi, İsveç'in NATO başvurusuyla ilgili bugün özel olarak düzenlenen toplantıyı reddetti.

GÜNDEM

İsveç'in NATO'ya tam üye olması için önünde onayı gereken tek ülke Macaristan dururken, son zamanlarda iki ülke arasında üstten bakış...

DÜNYA

Liderler yarın, 14-15 Aralık 2023'teki rutin zirvede AB Komisyonunun Macaristan'ın muhalefeti nedeniyle kabul edilemeyen bütçe değişikliği önerisini görüşecek.

GÜNDEM

Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine evet dedi ve Türkiye'nin onay vermesiyle birlikte Başbakan Ulf Kristersson tünelin sonunda ışığın göründüğünü vurguladı.

DÜNYA

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile yaptığı telefon görüşmesinde, hükümet olarak İsveç'in NATO'ya üyeliğini desteklediklerini belirtti.

GÜNDEM

İsveç, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın, NATO üyeliği hakkında görüşme talebini reddetti.