Hollanda'da yaşayan Şahin ailesinin lösemi hastası olan kızları 25 yaşındaki Dilara Şahin, tedavi gördüğü hastanede komadayken doktorlar yaşam destek ünitesi fişini çekme kararı verdi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Dilara ambulans uçakla İstanbul'a getirildi. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındıktan sonra tekrar ayağa kalkan, konuşmaya başlayan Dilara 15 Ekim'de hayatını kaybetti.

SON SÖZLERİ MEZAR TAŞINA KAZINDI

"Filozof Ramazan" lakabıyla tanınan Ramazan Pişkin bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti "Filozof Ramazan" lakabıyla tanınan Ramazan Pişkin bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti

Baba Oğuz Şahin, kızının ölmeden önceki son sözlerinin vasiyet gibi olduğunu belirterek şunları söyledi: "Kızımın son sözleri, 'Baba, sakın üzülmeyin. İnşallah bunu da atlatacağım. Olur da bana bir şey olursa, hakkınızı helal eyleyin. Sayın Cumhurbaşkanımıza da tüm yaptıkları için adıma teşekkür edin. Yüce Allah'ım onu bu devletin başından eksik etmesin. Allah devletimize zeval vermesin şeklinde oldu." Şahin ailesi, kızları Dilara'nın "Allah devletimize zeval vermesin" şeklindeki son sözlerini mezar taşına yazdırdı.

.

Editör: İsveç Gündemi