banner198

Yurt dışında yaşayan gurbetçiler Türk ehliyetini konsolosluklarda değiştirebilecek

Türkiye'nin Nagoya Başkonsolosluğu binasının açılış töreninde konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Önümüzdeki 1 hafta içinde İçişleri Bakanlığı ile anlaşmayı imzalayacağız en geç 1 ay içinde eski Türk ehliyetlerini yenileriyle yurt dışındaki misyonlardan değiştirebileceğiniz " dedi.

Yurt dışında yaşayan gurbetçiler Türk ehliyetini konsolosluklarda değiştirebilecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere bulunduğu Japonya'da, Türkiye'nin Nagoya Başkonsolosluğu binasının açılışını yaptı. 

Japonya'da yaşayan Türk vatandaşlarının, pasaport ve kimliklerin yanı sıra artık ehliyet belgelerini de bu ülkedeki Türk misyonlarından alabileceği müjdesini veren Çavuşoğlu, "Önümüzdeki bir hafta içinde anlaşmayı İçişleri Bakanlığımızla imzalayacağız. Bilgilere misyonlarımız da ulaşabilecek. Dolayısıyla iki hafta en geç bir ay içerisinde sistemin oturması için, ehliyetleri de artık yurt dışındaki misyonlarımızdan alabileceksiniz." diye konuştu. 

Edilinen bilgilere göre, gelecek hafta Türk vatandaşları eski ehliyetlerini değiştirmek için internet randevu sistemi ile yaşadıkları ülkele konsolosluklarına başvurabilecek. 

Not: Eski Türk ehliyetleri yeni Türk ehliyetleri ile değiştirilebilecek. İsveç ve herhangi bir ülkenin ehliyeti ile değil....

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 00:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6