banner180

Vaka sayısının 800 bin geçtiği İsveç'te son durum

İsveç Halk Sağlığı Kurumu güncel verileri paylaştı. Vaka sayısının gençler arasında ciddi şekilde artmaya devam etmesi endişe yaratıyor.

Vaka sayısının 800 bin geçtiği İsveç'te son durum

Paylaşılan verilere göre, son bir günde 8 bin 441 yeni vaka kayda geçerken, ülke genelinde toplam vaka sayısı 804 bin 886'ya ulaştı.

Covid-19 kaynaklı 35 kişinin daha yaşamını yitirdiği İsveç'te salgın başlangıcından bu yana 13 bin 465 kişi yaşamını yitirdi.

İsveç yoğun bakım siciline göre ülke çapında covid-19 kaynaklı 317 ağır hasta bulunuyor. 

Pandeminin başlangıcından bu yana toplam 5 bin 923 kişi yoğun bakım gördü.

Aşılamaların devam ettiği İsveç'te şuana kadar 1 milyon 125 bin 472 kişi en az bir doz aşı alırken, ikinci doz aşı alan kişi sayısı ise 486 bin 38 olduğu açıklandı.

Yürürlükte olan kısıtlamaların yakın zamanda bitiyor olması nedeniyle, hükümetin bugün bu kararlarla ilgili önemli açıklamalar yapması ve kısıtlama kararlarını güncellemesi bekleniyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 16:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne önemi var
Ne önemi var - 2 yıl Önce

Demokrasinin ve özgürlüğün olduğu ülkelerde pandemiyle mücadelenin en iyi yöntemi aşılamadır. Hamasetle pandemiyle mücadele Çin gibi diktatörlükle yönetilen ülkelerde olur. Blöf yapmazlar. Kapına kaynak yaparlar dışarı çıkama diye yada ayaklarından sürükleyerek dışarı çıkarıp corona kamplarına götürürler. Bunu avrupada yapamazsın ama başka bir dilden olayın emniyetini anlatabilirsin. Televizyon, sosyal medya yada faklı platformlarda yoğun bakımda karnı üstünde nefes almaya çalışan hastalardan (tabiki aile izinleriyle) görüntü sunarsın, kan tüküren hastanın yada 39.8 derece ateşte tir tir titreyen hastanın kısa bir videosunu gösterirsin. 30 yaşında hiçbir kronik hastalığı olmayan kişilerin morgtan toprağa ailesine nasıl veda ettiğini... İnsanlar hastanelerde neler yaşanıyor nasıl bilsin?
Ama bu yazdıklarım için artık çok geç. Bukadar yayılan bu virüs vebasına aşıdan başka ne yazıkki çözüm yok.

SIRADAKİ HABER

banner6