UETD, Paris saldırısını kınadı

Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) , Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını bildiren bir açıklama yayınladı. UETD İsveç'in resmi web sayfasında yayınladığı ve UETD Genel Başkanı Süleyman Çelik'e ait açıklama şöyle:

UETD, Paris saldırısını kınadı
 Kamuoyu Duyurusu

Fransanın Başkenti Pariste 'Charlie Hebdo' isimli magazin dergisine yapılan terör saldırısı nedeni ile ikisi polis 12 masum insanın hayatını kaybettiğini, 10 kişinin de yaralandığını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım.

Her zaman ifade ettiğimiz gibi; terörün dini ve ırkı yoktur. İnsanlıktan nasibini almamış barbarların yaptığı
bu ve benzeri eylemler, medeniyetler ve kültürlerarası barış vehuzuru tehdit etmektedir. Buna karşılık sağduyulu insanların bueylemlere prim vermeyeceğine ve bu şekilde teröristlerin de amaçlarına ulaşamayacağına inanıyorum.

Bu eylemin avrupada kıpırdanma gösteren aşırı sağcı ve islam karşıtı akımlara karşı, halkın ve vicdanların din, dil, milliyet ve ırk farkı gözetmeksizin topyekün ortak tepki koymasının hemen akabinde gerçekleşmesini de manidar buluyoruz. Saldırının kimlerin ve hangi zihniyetin ekmeğine yağ sürdüğü de aşikardır.
Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) olarak; saldırıyı ve saldırganları şiddetle lanetliyor, hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimizi sunuyor, saldırganların yakalanarak hak ettikleri en ağır cezalara çarptırılmalarını umuyoruz.

Süleyman ÇELİK
UETD Genel Başkanı
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6