banner198

Uetd'den Stockholm'deki Evsizlere Yardım

Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD), İsveç'in başkenti Stockholm'de evsizlere yönelik kampanya kapsamında gıda, kıyafet ve battaniye yardımı yaptı.

 UETD Stockholm Şubesi tarafından organize edilen kampanya kapsamında kentin merkezinde yerlerde ve banklarda yatan 50'ye yakın evsize, gıda, kıyafet ve battaniye dağıtıldı.

Gece eksi 5 dereceyi bulan havada Stockholm'ün caddelerinde yatan insanların durumunun yürekleri parçaladığını söyleyen UETD Stockholm Başkanı Serhat Fırat Baran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Sokaklarda yatan insanların büyük çoğunluğu AB vatandaşı Romanlar. Bu insanlar, zor çetin şartlarda yaşamasına rağmen hor görülüyor, itiliyor, dalga geçiliyor. Geçen sene Hollandalı bir taraftar grubunun İspanya'da bu insanlara tezahürat eşliğinde para atarak aşağılaması hafızalarımızdan silinmedi. Biz de bu insanların zor durumuna dikkat çekmek ve biraz da yaralarına merhem olabilmek için böyle bir yardım kampanyası düşündük." dedi.

UETD olarak yardımlara devam edeceklerinin altını çizen Baran, Suriye'nin Halep şehrinde zor durumdaki insanlar için de yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Orhan Karan /Atila Altuntaş
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2016, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6