Uddevalla'da 3 kişiyi öldürme şüphesiyle 2 kardeş tutuklandı!

İsveç'in Uddevalla şehrinde üç kişiyi kurşun yağmuruna turarak katledip kayıplara karıştığı iddia edilen iki kardeş, iki farklı operasyonla ayrı ayrı yakalandı.

Yakalanan iki kardeşten birinin öldürdüğü kişilerden biri ile daha öncede husumeti olduğu belirtilirken, geçmişte de bazı olaylara karıştığı ve bir süre önce cezaevinden çıktı ifade edildi.

21 ve 22 yaşında olan kardeş bugün iki farklı operasyonla yakalanırken, zanlıların yakalanmasında polisler gaz bombası kullandı.

Zanlıların avukatlığını üstlenen Avukat, müvekkillerine isnat edilen suçların doğru olmadığını, olayla ilgili yaşanan gelişmelerin birer komplo olabileceğini vurguladı.

Avukat, öldürülen şahıslarla müvekkilleri arasında arkadaşlık bağı olduğu, dolayısıyla müvekillerinin kendi arkadaşlarını öldürmek için her hangi bir gerekçe olmadığını belirterek suçlamaları red etti.

Öldürülenler ve cinayeti işlediği iddia edilen kişiler arasında daha öncede arkadaşlıkları bulunduğu, uyuşturucu satıcılığından şahısların bir süre cezaevinde yattıkları belirtilirken, olayın aydınlatılmasının mahkeme sürecinde kullanılacak delillerin belirleyeceği söyleniyor.

Üçlü cinayetin arkasında farklı şüphelerin olduğu da belirtilen olayla ilgili kapsamlı araştırmalar devam ediyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 00:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6