Türkiye ile İsveç arasında işgücü anlaşmasının 52. Yıldönümü

banner54

Türkiye ile İsveç arasında 1967 yılında yapılan işgücü anlaşmasının 52. yıl dönümü nedenliye Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı birere mesaj yayımladı.

Türkiye ile İsveç arasında işgücü anlaşmasının 52. Yıldönümü

 Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, sosyal medya hesabından ''İşgücü Anlaşması’nın 52. yılında birinci nesli hayırla yad ediyor, İsveç'te yaşayan tüm vatandaşlarımıza müreffeh bir hayat diliyorum' şeklinde yayımladığı mesajda şu ifadeler yer aldı:


Öte yandan konuyla ilgili Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı da internet sayfasından bir mesaj yayımladı. Mesaj'da ''10 Mart 1967’de #İsveç ve #Türkiye arasında işgücü anlaşması imzalanmış ve Türk işçi kafileleri İsveç'in yolunu tutmuştu. Bugün İsveç'te 70 binin üzerindeki Türk toplumunun varlığının temelini oluşturan anlaşmanın üzerinden tam 52 yıl geçti'' ifadelerine yer verildi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 02:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET
AHMET - 2 yıl Önce

EEEEEE NE YAPALIM 52 YIL OLMUŞ ORADAKİ TÜRK VATANDAŞLARI DİYORSUN YETKİLİ TÜRK MÜ KALMIŞ ORADAKİ VATANDAŞLIĞA CAN ATIYORAR ATTILAR

SIRADAKİ HABER

banner4

banner6