Türk restoranına saldırı şüphelisi, 1 kişi daha gözaltına alındı

İsveç'in Göteborg şehrinde geçen ay Türk restoranına yapılan saldırı şüphesiyle 1 kişi gözaltına alınmaya çalışılırken polise baltayla saldırıldığı belirtildi.

Türk restoranına saldırı şüphelisi, 1 kişi daha gözaltına alındı
 Göteborg Emniyet Müdürlüğü resmi  internet sayfasından yapılan açıklamada, Hisingen semtinde Biskopgaarden'de bir restorana yapılan silahlı saldırını şüphesiyle 1 kişiyi gözaltına almaya çalışılırken, şüphelinin yakınları  tarafından saldırıya uğrandığı belirtildi.

Balta ve bıçaklarla polise saldıranların etkisiz hale getirildiği ve gözaltına alındıkları bildirilirken, polisler kendilerine saldıran kişilerden şikayetçi olduğu ifade edildi.
İsveç'in Göteborg şehrinde çok sayıda Türk'ün yaşadığı Hisingen semtinde Türk restoranına düzenlenen silahlı saldırının failleri olduğu şüphelenilen 3 kişi olaydan bir gün sonra yakalanmıştı.

Bu kişilerin ifadeleri doğrultusunda polis, dün 1 kişiyi de gözaltına aldığını belirtti. Geçen ay meydana gelen saldırıda biri Lübnan diğeri Sırp 20 ve 25 yaşlarında iki kişi hayatını kaybetmiş 8 kişide yaralanmıştı. Yaralananlar arasında ikide Türk genci bulunuyordu. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2015, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6