Türk bayrağını görünce çok duygulandık

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmek isteyen gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı’ndan girişleri başladı. Sıla hasreti ile yola çıkan ve Türkiye’ye ayak basan gurbetçiler, Türk bayrağını görünce duygu dolu anlar yaşıyor.

Türk bayrağını görünce çok duygulandık

HAVALARIN ısınmasıyla birlikte yıllık izne çıkmaya başlayan Avrupalı Türkler, hazırlıklarını tamamladıktan sonra 1 yıllık sıla hasreti ile yollara düştü. Akrabalarına ve ailelerine kavuşmanın heyecanı içinde araçlarıyla yola çıkan Avrupalı Türkler, kilometrelerce yolu aşarak Kapıkule Sınır Kapısı üzerinden Türkiye’ye giriş yaptı. Ana vatana ayak basan gurbetçiler, dalgalanan Türk bayrağını ve Türkiye yazısını görünce duygu dolu anlar yaşıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl gelemeyen gurbetçiler, bu yıl memleket hasretiyle akın akın Türkiye’ye gitmeye başladı. Salgının etkilerinin azalmasıyla ülkeye girişlerde PCR test zorunluluğunun kaldırılmasının sevincini yaşayan Avrupalı Türkler, bu yıl iki sevinci birlikte yaşıyor. Almanya’dan yola çıkan Erkan ve Gökben Avcı çifti, can dostları olan Sıla ve Pars’ı da yanlarından ayırmıyor. Türkiye’den Almanya’ya dönüşte ‘Sıla Yolu’ görmesi sebebiyle sahiplendikleri köpeğin adını ‘Sıla’ koyan Avcı çifti, eşyadan çok can dostlarını önemsediklerini ve yanlarından ayırmadıklarını söyledi.

Türk bayrağını görünce çok duygulandık

‘MEMLEKETTE ÖZLEM GİDERECEĞİZ’
Almanya’dan yola çıkan Erkan Avcı, “Tatil yapmaya geldik. 2-3 ay Türkiye’yi gezeceğiz. Sonra tekrar Almanya’ya döneceğiz. Türkiye’ye girerken bayrağımızın resmini ve videosunu çekiyoruz. Gurur verici bir şey. Ana vatanda, memlekette özlem gidereceğiz. Tatilde ailelerle arkadaşlarla görüşeceğiz. Yanımızda 2 tane can dostumuz var. Onlar da bizimle birlikte her yere geliyorlar. Soğuk yerden geldiğimiz için güneşe hasret kaldık. Sıcağı seviyoruz. Türk bayrağını görünce duygulandık, anlatılmaz yaşanır” dedi.

Türk bayrağını görünce çok duygulandık

‘TÜYLERİMİZ DİKEN DİKEN OLUYOR’
Almanya’dan Gökben Kurtar Avcı ise Türkiye’ye ayak bastığında gözlerinin dolduğunu söyledi: “O bayrak orada dalgalandığında tüylerimiz diken diken oluyor. Bambaşka bir duygu. Çok mutluyuz. Ayrıca şunu da söylemek istiyorum. Bize Almancı diye tabir edenler Türkiye’nin kıymetini bilsinler. Orada biz saat gece 03.00’te iş başı yapıyoruz. Zamanında ailemiz oraya gitmiş, seçme hakkımız yoktu. Biz de Türk vatandaşıyız. 18 saat gümrükte beklediğimiz oluyor. Biz bir şeylerin eziyetini çekerek geliyoruz.”
Yine Almanya’dan yola çıkan Fatih Bulat da “Çok heyecanlı ve mutluyuz. Hele şu camiyi görünce bambaşka duygular hissediyoruz. Orada bunlara hasret kalıyoruz. Türk bayrağını görünce neredeyse ağlayacaktım, hemen resimlerini çektik” diye konuştu.

Türk bayrağını görünce çok duygulandık

Türk bayrağını görünce çok duygulandık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6