Trump yine İsveç'i hedef aldı

ABD Başkanı Donald Trump'ın "İsveç çok sayıda sığınmacı kabul etti. Hiç hayal etmedikleri kadar sorunla karşı karşıyalar' ifadelerinin arkasında olduğunu yenileyerek, 'İsveç hakkında açıklama yapıyorum, herkes deliriyor, ertesi gün büyük bir isyan çıkıyor. Ölümler ve problemler yaşanıyor'' diyerek Rinkeby'de çıkan isyanı örnek gösterdi.

Trump yine İsveç'i hedef aldı
Geçen ay  ABD Başkanı Donald Trump  İsveç hakkında söylediği "İsveç'te dün gece  ne olduğunu gördünüz; kim inanırdı buna?" diyerek  İsveç'in çok sığınmacı almasından dolayı kötü  şeyler olduğunu ima etmişti.

 Time dergisine yeni bir röportaj veren Tramp, İsveç hakkında söylediği sözlerin arkasında olduğunu belirterek, iddialarını yeniledi. Tramp, 'İsveç hakkında açıklama yapıyorum, herkes deliriyor, ertesi gün büyük bir isyan çıkıyor. Ölümler ve problemler yaşanıyor''Ben İsveç'ten bahsediyorum, İsveç'in kendilerine yaptıklarından  söz ediyorum, bahsettiğim şey de bu, bahsettiğim şey bu. Bir gün sonra İsveç'te korkunç, korkunç bir isyan yaşadı ve neler olduğunu gördünüz''ifadelerinde bulundu.

Rinkeby'de ne oldu? 

Trump'ın geçen ay yaptığı açıklamalardan sonra Stockholm'ün Rinkeny mahallesinde uyuşturucu kaçakçılığı yapan bir genci polise vermemek için direnen arkadaşları isyan çıkarmış, 10 aracı ateşe vererek, bazı dükkanları yağmalamıştı. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 00:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6