Trump, İsveç'ten ünlü rap şarkıcısının bırakılmasını istedi

- İsveç'te bir kavgaya karıştığı için gözaltına alınarak nezarette tutulan ünlü rap şarkıcısı ASAP Rocky için ABD Başkanı Donald Trump devreye girdi

Trump, İsveç'ten ünlü rap şarkıcısının bırakılmasını istedi

ABD Başkanı Donald Trump'ın, İsveç’in başkenti Stockholm'de üç hafta önce gözaltına alınan rap şarkıcısı ASAP Rocky’nin serbest bırakılması için İsveç Başbakanı Stefan Löfven’i arayarak kefil olduğu bildirildi. 

Konu hakkında yazılı açıklama yapan İsveç Başbakanı Stefan Löfven, ABD Başkanı Donald Trump'ın kendisini aradığını ve 20 dakika görüştüklerini söyledi. 

İsveç yargısının bağımsız olduğunu kaydeden Löfven, ''Herkes yargı karşısında eşittir. Bu yüzden hükümetin yargıyı müdahalesi söz konusu değildir.'' ifadelerini kullandı. 

Gerçek adı Rakim Mayers olan 30 yaşındaki dünyaca ünlü şarkıcı ve tasarımcı ASAP Rocky, 30 Haziran'da Stockholm'ün şehir merkezinde yanına yaklaşan göçmen kökenli bir genci boynundan tutarak yere çarpmış, daha sonra korumalarıyla birlikte tekmelemişti. 

Görüntülerin internete düşmesinin ardından savcılık tarafından hakkında soruşturma başlatılan ünlü sanatçının 25 Temmuz'a kadar nezarette kalmasına karar verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER