banner114

Trump İsveç'in koronovirüs mücadelesine saldırdı

banner54

ABD Başkanı Donald Trump dünkü basın toplantısında İsveç'in koronavirüs ile mücadele yöntemini eleştirirken ''İsveç cesaretle kötüye gidiyor'' diye konuştu.

Trump İsveç'in koronovirüs mücadelesine saldırdı

Donald Trump basın toplantısındaki sözleri ile, İsveç Halk Sağlık Dairesi'nin bir çok kez kabul etmediği 'sürü bağışıklığı için kasten çaba harcadığı' tezine atfta bulundu.

Trump ''İsveç hakkında konuşuluyor. İsveç cesaretle kötüye gidiyor(acı çekiyor). Sürü diyorlar. İsveç çok fazla acı çekiyor. Bu bir yöntem, ama herkes birbirine bakıyor. Nerdeyse bütün ülkeler bizim yaptığımız gibi yapıyor. Eğer biz bunu yapmasaydık yüzbinlerce insandan fazlası ölecekti.'' diye konuştu.

Donald Trump 2017 yılındaki başkanlık seçimi kampanyası sırasında da kendi göçmen politikalarını savunabilmek için İsveç'i örnek göstermiş İsveç'in fazla miktarda mülteci kabul ederek 'başına iş aldığını' iddi etmişti.

Donald Trump 1987 yılında yayınladığı 'The Art of the Deal' adlı kitabında ailenin kökenleri konusunda da babasının bir çocukken ABD'ye geldiğini söylemiş ancak daha sonra bunun gerçek olmadığı ortaya çıkmıştı.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 18:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne önemi var'a cevapp
Ne önemi var'a cevapp - 1 yıl Önce

Cok dogru söyluyorsun kardesim. Böyle giderse zaten isvec'in yarisi toprak altina girecek. Zaten onu istiyorlar. Ne kadar yaslilara bulasmasin deseler isede cikin disarda yuruyun sporunuzu yapin diyorlar. Insanlar dip dibe oturuyor hala. Mesafe koruma denen birsey yok.

Trump sende çooook guzel konusmussun agzina sağlik diyorum.

Ne önemi var
Ne önemi var - 1 yıl Önce

Sürü psikolojisi uygulayan isveç’i Tramp bile eleştirdi. İsveçin bu tutumu günlük 2000 ölüm oranına giden amerikanın gözünden kaçmadı.
Peki sürü ne demek? 2 anlamı var
1- Evcil hayvanlar topluluğu
2-Çobanın bakımı altındaki hayvanların tümü.
Yani bir ifade bukadar cuk diye oturur...

Ne önemi var'a cevap
Ne önemi var'a cevap - 1 yıl Önce

sürü bağışıklığı diyor siz sürü pskolojisi degil yani sürü bağışıklığı kısaca toplumda büyük bir bölümün enfekte olarak bağışıklık üretmesiyle virüsün yayılım seyrinin azalması anlamına geliyor.

SIRADAKİ HABER

banner4

banner6