banner198

THY'da Kişi başına ücretsiz kilo hakkı düşürüldü

Türk Hava Yolları (THY), yolcu başına ücretsiz bagaj hakkını 32 kilodan 23 kiloya düşürdü. Yeni uygulamaya 1 Temmuz'da başlanacak.

THY'da Kişi başına ücretsiz kilo hakkı düşürüldü
THY aldığı yeni kararı seyahat acentelerine bildirdi. 'Dış hat uçuşları parça bagaj konsepti geçiş sonrası serbest bagaj hakları ve fazla bagaj ücretleri' başlığıyla acentelere yazı gönderen THY yönetimi, şu uyarıyı yaptı: “1 Mayıs 2017 tarihi itibariyle yapılan biletlemeler ve 1 Temmuz 2017 tarihiyle başlayacak seyahatlerde geçerli olmak üzere THY dış hat uçuş ağındaki tüm hatlarda parça bagaj konseptine geçmiştir. Buna göre parça bagaj konseptinin uygulandığı ekonomik kabin yolcularda, serbest bagaj hakkı 23 kilo olarak belirlenmiştir.” 

Berlin Türk Seyahat Acenteleri Başkanı Necati Kaya, “THY yolcu kitlesinin büyük bölümü Avrupa ülkelerinde yaşayan Türkler oluşturuyor. Türklerin de bagajları diğer yolculara göre daha ağır. Türk yolcular şimdi bilet dışında bir de bagaj ücreti ödemek zorunda kalacak” dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 23:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 7 yıl Önce

Kötu bir uygulama Avrupadaki Turkler cogunlukla THY ni tercih ediyorlardi bu uygulama baska sirketlere yarayacak.

Mehmet
Mehmet - 7 yıl Önce

1kg fazlalik icin 10 euro karsiligi ucret talep ediyorlardi bakalim simdi ne isteyecekler. Olan bize oluyor sanki yabancilar mi gidiyor thy ile biz gidiyoruz cogunlukla.Kötu oldu.

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6