banner114

Tengell, İsveç'te ölümlerin neden fazla olduğunu açıkladı

banner54

Halk Sağlığı Dairesinden epidemiyoloji doktoru Anders Tegnell, korona hastalığından ölenlerin verisi dünyada farklı şekillerde tespit edildiğine dikkat çekerken, en kusursuz veriyi İsveç'in tespit ettiğini bu yüzden diğer ülkelere göre ölüm oranlarının yüksek çıktığını ifade etti.

Tengell, İsveç'te ölümlerin neden fazla olduğunu açıkladı

Diğer ülkelere göre İsveç'in korona  hastalığı ölümlerinde oranların biraz yüksek çıkmasını diğer ülkelerin istatistik bilgisi toplayan altyapının İsveç kadar iyi olmadığını vurgulayan Tengell,  ''Hemen hemen tüm diğer ülkelere kıyasla çok iyi bir istatistik kontrolüne  sahibiz'' dedi.

İsveç'te sosyal güvenlik numaralarını kullanarak bireyleri takip etmenin mümkün olduğunun altını çizen Tengell, ''Bu yüzden harika bir istatistik toplama alt yapımız var ve rakamlar daha gerçekçi,  muhtemelen bu diğer ülkelerde bu alt yapı olmadığı için  koronadan ölüm oranları daha düşük istatistiklere yansıyor olabilir'' dedi. .


Norveç'in İsveç'e yakın istatistik altyapısı olduğunu hatırlatan Tengell, bu durumun İtalya'da aynı olmadığını kaydetti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne önemi var
Ne önemi var - 1 yıl Önce

Artık yalana başvurduğuna göre durum geri dönülmez bir yola girdi demektir.İnsanların hala party yaptığı bir ülkede, hertürlü yaşamın olağan seyrettiği bir ülkede, ölümlerin çok olmasını yaptığı testlere bağlayan zihniyetin yorumlarını ciddiye almayın, kendi önlemlerinizi alın. Maske takın. Maske!...

SIRADAKİ HABER

banner4

banner6