Tengell: İsveç'te Kovid 19'dan ölümlerin fazla olması bizi şaşırttı

banner54

İsveç Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Epidemiyoloğu Anders Tegnell, Kovid 19 virüsünden dolayı İsveç'te ölüm oranlarının fazla olması kendileri içinde sürpriz olduğunu açıkladı.

İsveç koronavirüs ile mücadele de diğer ülkelere göre hafif önlemler alırken,ölüm oranlarının yüksek olması tartışmalara neden oldu.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Epidemiyoloğu Anders Tegnell, Kovid 19 virüsünden dolayı İsveç'te ölüm oranlarının fazla olması kendileri içinde sürpriz olduğunu açıkladı.

Halkın gönüllü kurallara uyması yönünde bir strateji izlediklerini söyleyen Tengell, böyle bir yüksek ölüm oranı beklemediklerini dile getirdi.

 Huzurevlerinde ölümleirn çok olması nedeniyle böyle bir taplo ile karşılaştıklarını aktaran Tengell, ''İsveç, huzurevlerinden dolayı  sorunu yaşayan tek ülke değil, Avrupa'daki birçok ülkede huzurevleri ile ilgili sorunlar var. Hastalığı oradan uzak tutmak çok zor. Elimizden gelenin en iyisini yapıyor olsak bile, bu yeterli değil. Biz yaşlı genç diye ayırım yapıp gençlerin hayatı, yaşlıların hayatından daha önemli şeklinde hareket etmiyoruz'' ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6