Tegnell: Ölümler virüsün en önemli kısmı değildir

banner54

Halk Sağlığı Kurumu ve Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell katıldığı televizyon programında. Covid-19 ile bağlantılı İsveç'teki ölüm oranlarının en yakın komşu ülkelere göre önemli ölçüde daha yüksek olmasına rağmen Tegnell, bakılması gereken tek önlem olmadığını düşünüyor.

Tegnell: Ölümler virüsün en önemli kısmı değildir

Tegnell: Sadece ölüm rakamlarına bakmak, her durumda, işi değerlendirmenin tek yönlü bir yoludur. Daha sonra, pandeminin farklı ülkeleri nasıl etkilediğini değerlendirmek için daha fazla zamanımız olduğunda, bunun ne anlama geldiğini görmek için ölüm sayılarından çok daha fazla şeye bakacağız" ifadeleri kullandı.

Tegnell: Ölüm oranı büyük bir buzdağının sadece küçük bir zirvesidir ve bu nedenle belki de en önemli kısmı değildir. Elbette her ölüm kendi başına bir şekilde trajiktir ve etraftaki birçok insanı etkiler" dedi.

İsveç'in korona ile mücadelede doğru yolu seçtiğinden ne kadar emin olduğu sorulduğunda:

Tegnell: Dünyanın herhangi bir yerinde kimsenin doğru yolu seçtiğinden emin olacağını sanmıyorum. Bu hastalık hakkında o kadar az şey biliyoruz ki, öngörülemezliği sayesinde bizi sürekli şaşırtıyor. Mümkün olduğunca iyi olabilmek için mütevazi olmanız ve her zaman yönetmelikleri ve önerileri takip etmeniz gerektiğini düşünüyorum" diyerek yanıtladı.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6