banner114

Suudi Arabistan İsveç vatandaşlarına turist vizesi almayı kolaylaştırdı

Suudi Arabistan, hac ve umre ziyaretleri tarihi dışında ilk kez İsveç'inde içinde bulunduğu 49 ülke vatandaşına turist vizesi verileceğini açıkladı. Vizeler Suudi Arabistan büyükelçilik ve konsolosluklarının yanında ülke havaalanları ve giriş kapılarından da kolay bir şekilde alınabilecek.

Suudi Arabistan İsveç vatandaşlarına turist  vizesi almayı kolaylaştırdı

Başkent Riyad'da düzenlenen basın toplantısında konuşan Suudi Arabistan Turizm Kurulu Başkanı Ahmed el-Hatip, ülkeyi turizme açmak için 49 ülkeye turist vizesi vermeye başlanacağını belirtti.

Vizelerin Suudi Arabistan büyükelçilik ve konsolosluklarının yanında ülke havaalanları ve giriş kapılarından da alınabileceğini kaydeden Hatip, geçerliliğinin veriliş tarihinden itibaren 360 gün ve ülkede kalma süresinin üç ay olacağını, bir yıl boyunca 180 günden fazla olamayacağını söyledi.

Hatip, gayrimüslim turistlerin Mekke ve Medine'ye girmeleri, yalnız iseler 18 yaşından küçük turistlerin ülkeye girmeleri ile turist vizesinin tedavi, hac ve umre gibi ziyaretler için kullanılmasının yasak olduğuna dikkati çekti.

Yeni vize uygulamasını kapsayan 49 ülke şöyle:

ABD, Kanada, İsviçre, İrlanda, Lihtenştayn, Litvanya, Monaco, Andorra, Rusya, Malta, Karadağ, San Marino, Ukrayna, İngiltere, Portekiz, Polonya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, İspanya, İsveç, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Norveç, Lüksemburg, Fransa, Almanya, Yunanistan, Slovenya, Hollanda, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Brunei, Japonya, Singapur, Malezya, Güney Kore, Kazakistan, Çin (Hong Kong, Macao, Tayvan) ve Avustralya ve Yeni Zelanda.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 00:58

CORONA VIRUS HARİTASI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali kaya
Ali kaya - 7 ay Önce

Musluman Afrika ulkeleri ve turkiye yok.

SIRADAKİ HABER