banner198

Sundbyberg'de polise silahla direnen kişi 26 saat sonra teslim oldu

İsveç'in başkenti Stockhom'ün Sundbyberg bölgesinde 26 saat süren ikna çabaları sonunda polise direnen şahıs teslim oldu.

Sundbyberg'de polise silahla direnen kişi 26 saat sonra teslim oldu

Pazar gecesi Sundbyberg'de silah sesleri üzerine eve gelen polise barikat kurarak evin girişine yaklaşmaya çalışan polislere ateş açan zanlı. 26 saatlik bir çabadan sonra teslim olmaya ikna oldu.

Kalabalık bir ailenin yaşadığı evde kendini eve kitleyerek direnen zanlının teslim olmaya bir türlü ikna olmaması üzerine özel harekat polisleri ve keskin nişancılar olmak üzere çok sayıda polis ekibi gönderilmişti.

Evde başkalarının da olabileceği üzerine polis tedbirli davrandı. Zanlının teslim olması için uzun süre telefon görüşmeleri ve çağrılar yapıldı. 26 saat boyunca çıkmaya ikna olmayan adam en sonunda pes ederek teslim olmayı kabul etti.

Uzun süre telefonunu kapalı tutan kişinin yakınları ve kız arkadaşı büyük bir endişe içinde saatlerce bekledi. Pazar akşamı saat 22 sıralarında telefonunu açan zanlıyla iribat kuran polis saatler süren görüşmeler ardından gece 03:00 sıralarında evden çıkarak polise teslim oldu.

Zanlı sorgusu yapılmak üzere polis merkezine götürüldü.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6