banner198

Stockholm’de, ’’Tok, açın halinden anlar mı?’’ testi!

Stockholm’de bir lokantada oturuyorsunuz. Yan masadaki tanımadığınız bir kişi size yemeğini teslim edip lavobaya gidiyor. Birden içeri sokakta yatan evsiz biri geliyor ve yan masadaki müşterinin emanet ettiği, yemeyi yemek için masaya oturuyor. O anda tepkiniz ne olurdu?

Stockholm’de, ’’Tok, açın halinden anlar mı?’’ testi!
 Kendilerine “NormelTV’’ diyen bir grup aktivist, Stockholm’de İsveçlilerin tepkisini ölçmek için yukarda anlatılan olayı, Mc Donalds’ta yemek yiyen kişilere uyguladı. Gizli kamerayla çekilen sosyal testte, eski giyimli evsiz ve aç görünümlü kişiye içeri giriyor ve direk emanet edilen hamburgeri alıp yemek için hamle yapıyor. Yan masada ki müşterilerin bir çoğu tepki gösterirken, fakir kişinin, ’’evsizim, açım’’ demesine rağmen kendilerine emanet edilen hamburgeri kaptırmadı. Sosyal teste katılan sadece 3 kişi, kendilerine emanet edilen hamburgere dokunmaması gerektiği konusunda, aç görünümlü kişiyi uyarırken, kendi hamburgerlerini ikram etti.
Kış günü sokaklarda zor durumda ve aç kalan bir çok evsiz olduğunu söyleyen sosyal testi hazırlayan Vlad Reiser, Nyheter 24 haber sitesine yaptığı açıklamada, videoyu izleyen insanların vicdanını harekete geçirmeyi umduklarını belirterek, etraflarındaki, aç kalan evsizlere daha dikkatli davranacaklarını tahmin ettiğini ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6