banner85
banner74

Stockholm Mahkemesi'nden Assange'ra Kötü Haber

banner54

İsveç'teki Stockholm Mahkemesi, cinsel tacizle suçlanan Assange'ın hakkındaki tutuklama kararının kaldırılması için yaptığı başvuruyu reddetti

banner89
Stockholm Mahkemesi'nden Assange'ra Kötü Haber
Stockholm Mahkemesi, Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'ın hakkındaki tutuklama kararının kaldırılması için yaptığı başvuruyu geri çevirdi.
Mahkemenin resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, Assange'ın cinsel taciz suçundan şüpheli sıfatının devam ettiği ve tutuklama kararının kaldırılması için yaptığı başvurunun reddedildiği bildirildi. 

YAKLAŞIK 4 YILDIR EKVADOR BÜYÜKELÇİLİĞİ'NDE YAŞIYOR

Assange, Haziran 2012'de İngiltere'deyken, hakkındaki İsveç'e iade kararının ardından Ekvador'un Londra Büyükelçiliğine sığınmıştı.
Assange'ın büyükelçilik binasından çıkması halinde şartlı tahliye koşullarını ihlal ettiği gerekçesiyle tutuklanması ve İsveç'e iade edilmesi bekleniyor. İngiliz mahkemesi 2012 yılında, Avustralya vatandaşı Assange'ın iki kadına tecavüzle suçlandığı İsveç'e iadesine karar vermişti. Julian Assange, İsveç'e iade edilirse ABD'ye gönderilmekten korktuğu için Ekvador'un Londra Büyükelçiliği'ne sığınmıştı.Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER