Stockholm'de yolcu otobüsüne silahlı saldırı

Başkent Stockholm'de yolcu otobüsüne ateş açılması üzerine polis harekete geçti.

Stockholm'de yolcu otobüsüne silahlı saldırı

Edinilen bilgilere göre, silahlı saldırı gece 02.45 sıralarında gerçekleşti. Polis ihbar üzerine harekete geçerken, otobüsten on yolcu olduğu belirtildi.

Seyahat halindeki araca bir kavşakta ateş edildiği bildirildi.

Polis cinayete teşebbüsle ilgili ön soruşturma başlattı.

Polis, 02:47'de Stockholm'ün kuzeybatısındaki Hallonbergen'de bir otobüse ateş edildiği konusunda uyarıldı. İhbar, hem yolculardan hem de silah sesleri üzerine bölgede oturan sakinlerinden geldi.

"Otobüste şoför ve yaklaşık on yolcu vardı" diyen Bölge polis memuru Mikael Pettersson, kurşunların kimseye isabet etmemesi büyük bir şans olduğunu söyledi.

Kurşunların isabet ettiği otobüs camlarının kırılması nedeniyle bir yolcuya cam parçaları geldiği belirtildi.

Polis, çok sayıda ekiple olay yerinde olduğunu açıkladı.

Mikael Pettersson, "Yolu kapattık ve sorgulama yapıyoruz" dedi. Elde edilen ilk verilere göre, olay yerinden elektrikli bir scooter ile ayrılan iki fail hakkında tanık bilgisi olduğunu söyledi.

SL otobüsü, bir benzin istasyonunun yakınındaki bir döner kavşakta seyahat halindeyken saldırının hedefi oldu. Polise verilen tutarlı tanık ifadelerine göre, otobüse birkaç el ateş edildi.

Cinayete teşebbüsle ilgili ön soruşturma başlatılırken, polis, olayın neden yaşandığına dair henüz bir bilgiye sahip olmadığını ancak soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2022, 07:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6