Stockholm'de Türkiye alehine gösteriye gurbetçilerden tepki

Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde bir grubun toplanarak terör örgütü lehine sloganlar atması üzerine büyükelçilik önüne gelen gurbetçiler, PKK yandaşı gruba karşılık verdi.

Stockholm'de Türkiye alehine gösteriye gurbetçilerden tepki
 
Kuzey Irak’ta PKK hedeflerine yönelik hava saldırısını protesto eden yaklaşık 150 kişilik bir grup, öğle saatlerinde  İsveç'in  başkenti Stockholm'de ki Türk Büyükelçiliği'nin önüne geldi. Terör örgütü PKK lehine sloganlar atan grup, Türkiye aleyhine pankartlar açtı.

Türkiye aleyhine yapılan gösterinin haberini alan ve Stockholm'de yaşayan gurbetçilerden oluşan yaklaşık 50 kişilik bir grup da büyükelçilik önünde toplandı. Türk bayrakları taşıyan bu grup, büyükelçilik önündeki kaldırım boyunca sıralanarak, "PKK, DAEŞ ortaktır", "Türk-Kürt kardeştir, PKK kalleştir" şeklinde slogan attı.

Polisin geniş güvenlik önlemleri dikkat çekerken, iki grubunda birbirine yaklaşması engellendi. Yaklaşık iki saat süren gösteri sonrası büyükelçliğin yakınına atılan iki ses bombası yüzünden iki PKK yandaşı gözaltına alındı. Polis iki kişininde arandığını belirtirken, Türk göstericilerden de taşkınlık çıkarmadıkları için teşekkür etti.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2015, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6