Stockholm'de son günlerde işlenen cinayetlerin nedeni belli oldu

Stockholm'de son bir ayda meydana gelen silahlı saldırıların arkasında 12 çetenin birbiriyle çatışması olduğu belirtildi.

Stockholm'de son günlerde işlenen cinayetlerin nedeni belli oldu
Stockholm'de bir ay içinde 17 silahlı saldırıda 7 kişinin öldürülmesinden sonra gözler polis teşkilatına çevrildi.

Eleştirilere bir basın toplantısı ile cevap veren Stockholm Emniyet Müdürlüğü'nden Komser  Ulf Johansson, Güney Stockholm'de 6 grup çete ile kuzey Stockholm'de başka 6 grup çete toplamda 12 çetenin hakimiyetini genişletmek için birbirleriyle çatıştıklarını söyledi.  Artan saldırıları önlemeye,  işlenen cinayetleri araştırmak için Stockholm polisinin yetersiz kaldığını aktaran Johansson, Göteborg polisinden destek istediklerini vurguladı. 

Johansson, çetelerin çatışmalarının önümüzdeki günlerde devam edeceğini tahmin ettiklerini sözlerine ekledi. 

Öte yandan İsveç hükümetide cinayetlere dur demek için sert önlemler almaya hazırlanıyor. Konu hakkında açıklamada bulunan İsveç İçişleri Bakanı Ygeman, ''Son bir yıldır artan bu cinayetler bizi de son derece endişelendiriyor. Hükümet olarak daha sert önlemler almaya hazırlanıyoruz. Polise, 2 milyar kron ek kaynak aktarmak gündemde. Cinayet ve cinayete teşebbüs gibi birçok suçun cezasını iki katına çıkarmanın yanı sıra şüphelilerin telefonunun dinlenmesi gibi adımlar da atılacak." diye konuştu. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 01:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6