Stockholm'de ele geçirilen yarım ton uyuşturucunun arkasında 18 yaşındaki genç kız çıktı

Başkent Stockholm'ün kuzeyinde polisin ele geçirdiği yarım ton uyuşturucu ile ilgili soruşturma kapsamında 18 yaşındaki bir kızın ele geçirilen uyuşturucu bağlantısı nedeniyle gözaltına alındı.

Stockholm'de ele geçirilen yarım ton uyuşturucunun arkasında 18 yaşındaki genç kız çıktı

Nisan ayında polis bir daireye baskın yaptı ve yüzlerce kilo amfetamin, kokain ve esrar buldu. Başlatılan soruşturma kapsamında 18 yaşındaki genç kızın ele geçirilen uyuşturucu maddelerle ilişkili olduğu tespit edildi.

Polis iki farklı uyuşturucu olayının bağlantısı olduğunu düşünüyor. Nisan ayında Stockholm'ün güneyinde gerçekleştirdiği önceki ele geçirme vakalarından biriyle bağlantısı olduğuna inanılıyor. 

Operasyonu yöneten ve Skärholmen polisinde grup yöneticisi olan Sofie Sundman, şu anda gözaltına alınan kızın daha büyük bir örgütün parçası olarak kabul edildiğini ve şimdi daha fazla şüpheliyi tespit edip tutuklayabilmek için soruşturmada daha fazla çalışıyoruz, dedi.

İsveç'te genellikle uyuşturucu satıcılığı konusunda ele başların gençleri öne sürdüğü biliniyor. Bu uyuşturucu organizasyonunda da benzer durumun olduğu bu nedenle yakalanan genç kızın soruşturularak elde edilecek bilgilerle perde arkasında olan liderlerin ortaya çıkarılması hedefleniyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6