Stockholm'de bahar havasıyla birlikte insanlar kendini dışarı atıyor

banner54

Başkent Stockholm'de yaşayanların son 14 gün içindeki hareketleri GSM operatörü Telia aracılığıyla izlendi. Elde edilen verilere göre, önceki 14 güne göre başkent Stockholm'de insanların büyük bir bölümü evde kalmayı seçti.

Stockholm'de bahar havasıyla birlikte insanlar kendini dışarı atıyor

Halk Sağlığı Kurumu, Stockholm'de salgının etkili olduğunu duyurmasından ve şirketler tarafından insanların evden çalışmasına olanak tanınmasıyla birlikte 14 günlük zaman diliminde insanların yüzde 58'nin evde daha çok vakit geçirdiği ortaya çıktı.

Evden çalışmaların yüzde 30'dan yüzde 58'e çıktığını gösteren istatistikler, bunun insanların salagına karşı kendini daha çok izole ettiğini ifade ediyor denildi.

Hafta içi evden çalışanlar ve koronavirüs salagınına karşı kendini korumaya alan insanların önemli bir kısmının daha dikkatli olduğu görülürken, hafta sonlarında insanların dışarıya çıkmayı tercih ettiği belirtildi.

Stockholm bölgesi iletişim müdürü Suss Forssman Thullberg, yaptığı açıklamada sağlık hizmetlerinden benzer eğilimler aldığını söyleyerek, insanların evde kalmasıyla ivmenin dengelendiğini ancak dışarı çıkmaların tekrar arttığı görülmesiyle risk olabileceğini ifade etti.

Havaların güzel olmasıyla birlikte dışarıda gezen insan sayısının artmasıyla gelinen noktanın risk edilebileceği ifade edilirken, başkentte durumun hala gergin olduğu ifade edildi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6